Citas iespējas

Dabasgāze ir izmantojama ne vien apkurē, bet arī citām vajadzībām

Plīts
Dabasgāzes ienākšana mājā sniedz iespēju izmantot to dažādiem mērķiem. Viens no ierastākajiem un pieprasītākajiem ir dabasgāzes plīts, ko augstu novērtē jebkurš gardēdis. Dzīvā uguns rada ne viens estētisku gatavot prieku, ber arī sniedz intensīvu un viegli regulējamu karstumu. Dabasgāzes plīts sen vairs nav ierastie četri riņķi – plīts aprīkojums ir piemeklējams katra klienta individuālajām gatavošanas vajadzībām.

Kamīns
Lielisks veids, kā vienlaicīgi nodrošināt telpu apsildi un omulīgu noskaņu, ir dabasgāzes kamīns. Atšķirībā no malkas kamīniem, kuriem nepieciešama malkas sagāde, vieta tās glabāšanai un pelnu tīrīšana, Jūsu vienīgās rūpes būs dabasgāzes kamīna ieslēgšana un liesmas intensitātes regulēšana ar tālvadības pulti. Lai sasniegtu augstāku komforta sajūtu, dabasgāzes kamīnam var uzstādīt telpas temperatūras automātisko regulēšanu.

Grils
Ja esat maltīšu cienītāji brīvā dabā, Jums lieti noderēs dabasgāzes grils. Salīdzinot ar kokogļu grilu, kura iekurināšanas process var aizņemt ilgāku laiku un tam nepieciešams aizdedzināšanas šķidrums, dabasgāzes grils darbojas momentāni un efektīvi. Dabasgāzes grils deg bez dūmiem un smakas, un tam nav nepieciešami kurinājumā krājumi un nomaiņa.

Apsildes lampa
Vēlaties, lai ātrāk pienāk un vēlāk aiziet vasara? Tas ir iespējams ar dabasgāzes apsildes lampām. Apsildes lampa ir lielisks papildinājums dabasgāzes grilam, kas Jums ļaus baudīt āra gaisu arī vēsākā laikā. Dabasgāzes apsildes lampas ir ērti lietojamas, bet pieslēgums dabasgāzei atbrīvos Jūs no rūpēm par sašķidrinātās naftas gāzes balonu sagādi un uzglabāšanu.

Saules siltums
Jauno tehnoloģiju risinājumi ir vērsti uz energoefektivitātes palielināšanu, enerģijas piegāžu drošību un pašnodrošinājumu. Tāpat liela nozīme ir atjaunojamo resursu izmantošanai. Veiksmīgākais risinājums, lai sasniegtu šos mērķus, ir pastāvīgā energonesēja – dabasgāzes kombinācija ar saules enerģiju. Papildus siltumenerģijai, kas tiek saražota ar dabasgāzi, var izmantot saules kolektorus, kas ražos bezmaksas siltumenerģiju karstā ūdens sagatavošanai, galvenās apkures sistēmas atbalstam apkures mēnešos, kā arī iekšējo un ārējo peldbaseinu apsildei visa gada garumā.

 

Dabasgāze auto uzpildei
Jaunās tehnoloģijas ļauj mājsaimniecībām izmantot dabasgāzi arvien plašāk, arī autotransportā. Dabasgāzes uzpildes iekārta mājsaimniecības vajadzībām ir kompakta un uzstādāma turpat mājas pagalmā vai garāžā. Uzpildes iekārtai var izmantot jau esošu dabasgāzes pieslēgumu. Šī iekārta ļaus iegūt individuālu mobilitāti un neatkarību no degvielas ražotājiem. Turklāt dabasgāzei autotransportā ir mazākais kaitīgo izmešu daudzums, salīdzinot ar citām degvielām.

Elektrības ģenerators
Ar dabasgāzi darbināms elektrības ģenerators ir ekonomiski izdevīgs mājsaimniecībām, kas apkurē izmanto dabasgāzi. Šāds ģenerators kalpo kā elektroenerģijas devējs tās pārtraukumu gadījumos kopējos tīklos. Ar ģeneratora palīdzību iespējams pilnībā nodrošināt dzīvojamajā ēkā izmantojamo elektroierīču – virtuves iekārtu, veļasmašīnas, tējkannas, gludekļa, elektriskā boilera, TV un audio iekārtu, datortehnikas u.c. – darbināšanu.

Mikrokoģenerācija
Ja vēlaties samazināt ēkas kopējās enerģijas izmaksas, izmantojiet kombinētu siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanu jeb koģenerāciju. Tas nozīmē – dabasgāzes vienlaicīgu izmantošanu gan siltuma ražošanā, gan papildus elektrības ražošanu paša vajadzībām vienotā ciklā. Mikrokoģenerācijas iekārta uzlabos energoefektivitāti, palielinās enerģijas piegādes drošību un samazinās kaitīgo izmešu daudzumu atmosfērā. Mikrokoģenerācijas iekārtas pozitīvās puses ir zemas izmaksas, kā arī zems trokšņa un vibrāciju līmenis.

 

v8