Papildus iekārtas

Saules kolektori

Komplektā ar dabasgāzes apkures sistēmu izmantojot saules kolektoru, var iegūt īpaši lielu enerģijas un izmaksu ietaupījumu siltā ūdens sagatavošanai. Saules iekārtas ir izmēģinātas gadsimtiem ilgi. Ar vienu iekārtu ar aptuveni 1,5 m2 plakano kolektoru uz iedzīvotāju un rezervuāru, kas aptuveni trīs dienas saglabā silto ūdeni, var nosegt aptuveni 70 % enerģijas patēriņa siltā ūdens sagatavošanai. 
 

Kondicionēšana

Dabasgāzes siltumsūkņi ir izmantojami ne vien apkurei, bet arī vēsināšanai. Galvenā gāzes siltumsūkņa atšķirība no elektriskā siltumsūkņa ir tajā, ka kompresors tiek darbināts ar gāzes motoru un nevis ar elektrību darbināmu kompresoru. Šī iekārta par 48% efektīvāk izmanto enerģiju dzesēšanai, salīdzinot ar elektroenerģijas dzesēšanas iekārtu.
 

Apkures attālinātā regulēšana

Mūsdienās mājas apkures sistēmu var kontrolēt arī ar mobilo telefonu aplikācijām. Šāda attālinātā apkures sistēmu vadība no telefona nodrošinās telpā tādu temperatūru, kāda būs iestatīta telefona aplikācijā vai ievadīta nedēļas plānotājā. Aktīva šādu risinājumu izmantošana nodrošina līdz 30% apkurei nepieciešamās enerģijas ekonomiju.
 

Auto

Dabasgāzi, izmantojot mājas uzpildes iekārtu, ir iespējams izmantot kā degvielu automašīnā, kurā ir uzstādīta atbilstoša iekārta kompresētas dabasgāzes lietošanai (CNG). Automašīnas ar dabasgāzi vienlīdz atslogo vidi no izmešiem un naudas maciņu no tēriņiem. Salīdzinājumā ar tradicionālajām degvielām kā benzīns vai dīzeļdegviela ar dabasgāzi darbinātiem transportlīdzekļiem ir labāki vides rādītāji: tie, piemēram, pretstatā benzīna automobiļiem rada par ceturtdaļu mazāk klimatam kaitīgās siltumnīcefekta gāzes oglekļa dioksīda (CO2) izmešus. Vides piesārņošanu ar kvēpiem un daļiņām tie samazina praktiski līdz nullei. Pretstatā dīzeļautomobiļiem tie rada par 99 procentiem mazāk smalko putekļu. Līdzīgi ir arī ar citām kaitīgajām vielām.
 

Sadzīves iekārtas

Sadzīvē mēs izmantojam dažādas iekārtas, kuras ievērojamu daļu no patērētās elektroenerģijas izmanto sildīšanai. Izmantojot dabasgāzi siltuma ģenerēšanai tiek ietaupīt ievērojams enerģijas apjoms, kā arī tiek ekonomēti naudas līdzekļi.

Iekārtas, kuras ekonomē līdzekļus un saudzē vidi:

  • Veļas žāvēšanas mašīna, kurā žāvēšanas siltums tiek sagatavots ar dabasgāzes enerģiju, elektroenerģijas patēriņš ir nepieciešams elektromotoram un automātikai;
  • Infrasarkanie sildītāji, karstā gaisa pūtēji – āra terasēs, garāžās un ražošanas telpās, kur nepieciešams siltums cilvēku komforta nodrošināšanai ar infrasarkaniem sildītājiem vai karstā gaisa pūtējiem. Siltums tiek saražots no dabasgāzes, netiek tērēta elektroenerģija siltuma radīšanai;
  • Apgaismojums pagalmā – dabasgāze tiek lietota gaismas nodrošināšanai, tiek ietaupīt elektroenerģija, kā arī enerģija spuldžu ražošanai.
     

 

v8