“Visdrošākā klase – 2018” Pelēču pamatskolas komanda “Pelēču veiklie”.

Ceturtdien, 24. maijā notika Iekšlietu ministrijas un sadarbības partneru organizētā konkursa 7.- 8. klašu skolēniem “Esi drošs – neesi pārdrošs” fināls, kurā vislabākās zināšanas drošības jomā apliecināja un titulu “Visdrošākā klase – 2018”, kā arī ielūgumus uz Līvu Akvaparku izcīnīja Pelēču pamatskolas komanda “Pelēču veiklie”.
Otrajā vietā ierindojās Skaistkalnes vidusskolas 8. klases komanda " Cielaviņa", savukārt trešajā vietā - Sējas pamatskolas 8. klases komanda "Racēji".

Finālā cīnījās un labas zināšanas drošības jautājumos apliecināja arī Vaboles vidusskolas 7. un 8. klašu „Glābējkomanda “Cepums””, Aglonas novada Priežmalas pamatskolas 7.klases komanda „Dzinumi”, Ogres 1. vidusskolas 7. klases komanda " Ogres atstarotāji", Skrundas vidusskolas 7. klases komanda "Skrunda", Ērģemes pamatskolas 7. un 8. klašu komanda “Drošās Pūces” , J.Endzelīna Kauguru pamatskolas 8. klašu komanda „Zebriņas”, Mērsraga vidusskolas 7. klases komanda "5M" un Riebiņu vidusskolas 7. klases komanda “Drošie septītie”.

Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Ingūna Aire, sveicot uzvarētājus, vēlēja, lai šajā konkursā iegūtās zināšanas jauniešiem palīdz gaidāmo vasaras brīvlaiku pavadīt droši un bez starpgadījumiem. Tāpat jaunieši tikai aicināti ar savām zināšanās dalīties ar saviem vienaudžiem un ģimenes locekļiem, jo konkursā skolēni apliecinājuši patiesi labu izpratni par pareizāko rīcību dažādās bīstamās situācijās.

Īpašu balvu, izglītojošu ekskursiju uz Inčukalna dabasgāzes krātuvi, Ērģemes pamatskolas komandai “Drošās pūces” pasniedza GASO Rīgas iecirkņa vadītājs Ainārs Selickis.

Jāatgādina, ka konkursa pirmajā atlases kārtā piedalījās vairāk nekā 300 skolēni no visas Latvijas, kuri atbildēja uz dažādiem ar drošību un pareizu rīcību ārkārtas situācijās saistītiem jautājumiem. Katrai pusfinālā iekļuvušajai komandai bija jāsagatavo priekšnesums par tēmu „Esi drošs – neesi pārdrošs”.

Konkursa pusfinālā un finālā jaunieši atbildēja uz glābšanas dienestu sagatavotajiem jautājumiem, kā arī praktiski demonstrēja savas zināšanas par dažādiem drošības jautājumiem.

Informatīvi izglītojošu konkursu “Esi drošs – neesi pārdrošs” Latvijas skolu 7.-8. klašu skolēniem organizē Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Līvu Akvaparku, A/S „Gaso”, A/S „Sadales tīkls”, VAS “Latvijas dzelzceļš”, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Valsts policiju un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.

Konkursa mērķis ir nostiprināt skolēnu pamatzināšanas un veicināt viņu izpratni par drošību ikdienā un rīcību ārkārtas situācijās.

 

Foto:  Sandra Stendere-Šteinberga

Pasākuma foto: http://www.iem.gov.lv/lat/foto_un_video_galerija/foto_galerijas/?gal=40327

 

Atpakaļ