Skaitītāja rādījumi

Skaitītāja rādījumu ziņošana

Saistītajiem lietotājiem dabasgāzes mēraparātu rādījumu pieņemšanu un apstrādi nodrošina akciju sabiedrība „Gaso” (turpmāk – GASO).

Sākot no 2018. gada oktobra, rādījumu nolasīšanas kartītes pakāpeniski tiek aizvietotas ar citiem rādījumu ziņošanas veidiem. Papildus jau iepriekš zināmajiem rādījumu ziņošanas veidiem ir ieviests jauninājums – ziņošana ar mobilā telefona īsziņas (turpmāk – SMS) palīdzību.

Mājsaimniecības dabasgāzes lietotāji, kuri līdz šim norēķinu perioda beigās saņēma rādījumu nolasījumu kartītes, tagad saņems informatīvu vēstuli ar aicinājumu ziņot gāzes skaitītāja rādījumu ar SMS vai portālā. Dabasgāzes lietotājs var izvēlēties sev ērtāko rādījuma ziņošanas veidu:

 • Nosūtot SMS ar gāzes skaitītāja faktisko rādījumu (atbilstoši zemāk redzamajam paraugam) vai

 • Reģistrējoties publiskā tirgotāja akciju sabiedrības “Latvijas Gāze” E-pakalpojumu portālā (www.lg.lv).


Saistītie dabasgāzes lietotāji,  kuri jau izmanto Latvijas Gāze E-pakalpojumi portālu, tuvojoties norēķinu perioda beigām, portālā vai e-pastā, kā līdz šim saņems aicinājumu ziņot skaitītāja rādījumu.

Rādījumu ziņošana ar SMS

Rādījumu ziņošana ar SMS darbojas tikai tiem klientiem, kuri pa pastu vēstulē ir saņēmuši aicinājumu noziņot rādījumu reizē ar savu unikālo objekta tirgus numuru.

Savu objekta tirgus numuru varat atrast saņemtajā vēstulē!!!

Kā nodot rādījumu?

 1. No jebkura mobilā telefona izvēlnes “Īsziņu sūtīšana” uz 155 sūtiet īsziņu.

 2. Īsziņas tekstā, ievadiet: RAD atstarpe objekta tirgus numurs atstarpe skaitītāja rādījums (skatīties 1. attēlā pievienoto paraugu).

 3. Faktiskais gāzes skaitītāja rādījums ir jānorāda veselos kubikmetros (cipari no skaitītāja melnajiem lodziņiem), ciparu skaits var atšķirties.

 4. Pēc rādījuma nosūtīšanas saņemsiet apstiprinājuma SMS (1. attēls) vai kļūdas paziņojuma SMS (2. attēls).

 5. Katram skaitītājam ir savs objekta tirgus numurs. Par katru skaitītāju tiek sūtīta atsevišķa vēstule.

 6. Neskaidrību gadījumā zvaniet GASO Kontaktu centram 155.

 

1. attēls. Veiksmīgi pieņemts rādījums

2. attēls. Atteikta rādījuma pieņemšana

 

 

UZMANĪBU!!!

Objekta tirgus numurs vienmēr sākas ar burtu A un cipariem "00" (divas nulles), piemēram, A009999999. Katram lietotājam ir savs unikāls objekta tirgus numurs, nav divu vienādu objekta tirgus numuru.

Lietotāju biežāk pieļautās kļūdas ziņojot rādījumus:

 • Rakstot rādījumu, rādījumam NEDRĪKST pievienot liekus simbolus – “X”, “0” vai citus skaitļus, lai rādījuma zīmju skaits atbilstu informatīvajiem paraugiem. Piemēram, RAD A009999999 123 vietā rakstot RAD A009999999 12300 vai RAD A009999999 X123X, SAŅEMSIET KĻŪDAS PAZIŅOJUMU!

 • Rakstot identifikatoru RAD, Objekta tirgus numuru un/vai pašu rādījumu, NEDRĪKST starpā likt liekas atstarpes. Piemēram, RAD A009999999 945 vietā rakstot RAD A 009999999 1 2 3 vai R A D A 0 0 9 9 9 9 9 9 9 1 2 3 SAŅEMSIET KĻŪDAS PAZIŅOJUMU!

 • Rakstot rādījuma īsziņu, atstarpju vietā NEDRĪKST izmantot citus atdalošos simbolus. Piemēram, RAD A009999999 123 vietā rakstot RAD A009999999 -123 vai RAD.A009999999.123, SAŅEMSIET KĻŪDAS PAZIŅOJUMU!

 • Rakstot rādījuma īsziņu, Objekta tirgus numura vietā NEDRĪKST rakstīt abonenta numuru vai skaitītāja rūpnīcas numuru. Piemēram, RAD A009999999 123 vietā rakstot abonenta numuru RAD 04-22112017 123 vai skaitītāja rūpnīcas numuru RAD 99782858 123, SAŅEMSIET KĻŪDAS PAZIŅOJUMU!

 • Tāpat lūgums rādījumus sūtīt aicinājumā norādītajā termiņā.

   

Attālināta patēriņa nolasīšana

Tehniskās prasības gāzes uzskaites mezglu infrastruktūras izveidei un korektoru izvēlei, lai nodrošinātu attālinātu patēriņa informācijas nolasīšanu.

1. Dabasgāzes lietotājiem ar gāzes patēriņu virs 10 538 007 kWh (bij. 1milj m3) gadā:

„Gāzes tilpuma korektoram ir jābūt aprīkotam ar iekšējo vai ārējo GPRS modemu. Korektoram un modemam jānodrošina pastāvīgā ārējā barošana. Korektoram, lai nodrošinātu datu apmaiņu ar SSO patēriņa datu apkopošanas informācijas sistēmu, jāatbalsta Elgas ver.2 vai Modbus protokols (datu apmaiņa izmantojot GPRS).

Korektoram jānodrošina stundu arhīvs šādiem mērījumiem:

• Vm (uzkrājošais nekoriģētais apjoms);

• Vb (uzkrājošais koriģētais apjoms);

•  VmD (uzkrājošais koriģētais apjoms trauksmju reģistrā);

• P (spiediens);

• t (temperatūra);

• C (korekcijas koeficients).

Korektoram jānodrošina trauksmju arhīva un operatīvo datu pārsūtīšana, izmantojot Elgas ver.2 vai Modbus protokolus.

Korektoram jānodrošina attālināta laika sinhronizācija, automātiskā pāreja uz ziemas/vasaras laiku, jāatbalsta EEST un EET laika zonas.

Ja dabasgāzes lietotājam nepieciešams korektoru pievienot dabasgāzes lietotāja telemetrijas sistēmai, tad lietotāja telemetrijas sistēma ir pievienojama pie neatkarīga, vai zemākas prioritātes komunikācijas porta (dabasgāzes lietotāja telemetrijas sistēma nedrīkst bloķēt SSO telemetrijas sistēmas darbību).

 

2. Dabasgāzes lietotājiem ar gāzes patēriņu līdz 10 538 007 kWh (bij. 1milj m3) nm3 gadā:

„Gāzes tilpuma korektoram ir jābūt ar iebūvētu GPRS modemu (ar iekšējo vai pievienotu ārējo barošanas bloku). Korektoram, lai nodrošinātu datu apmaiņu ar SSO patēriņa datu apkopošanas informācijas sistēmu, jāatbalsta Elgas ver.2 vai Modbus protokols (datu apmaiņa, izmantojot GPRS). Ja korektora stundu arhīvs nav pieejams izmantojot Elgas Ver.2 vai Modbus protokolu, modems un korektors jānodrošina ar pastāvīgu ārējo barošanu.”

Korektoram jānodrošina stundu arhīvs šādiem mērījumiem:

• Vm (uzkrājošais nekoriģētais apjoms);

• Vb (uzkrājošais koriģētais apjoms);

• VmD (uzkrājošais koriģētais apjoms trauksmju reģistrā);

• P (spiediens, ja korektors aprīkots ar spiediena devēju);

• t (temperatūra);

• C (korekcijas koeficients).

Korektoram jānodrošina trauksmju arhīva un operatīvo datu pārsūtīšana, izmantojot Elgas ver.2 vai Modbus protokolus.

Korektoram jānodrošina attālināta laika sinhronizācija, automātiskā pāreja uz ziemas/vasaras laiku, jāatbalsta EEST un EET laika zonas.

Ja dabasgāzes lietotājam nepieciešams korektoru pievienot dabasgāzes lietotāja telemetrijas sistēmai, tad:

1. Korektoram jānodrošina ārējā barošana;

2. Dabasgāzes lietotāja telemetrijas sistēma ir pievienojama pie neatkarīga, vai zemākas prioritātes komunikācijas porta (dabasgāzes lietotāja telemetrijas sistēma nedrīkst bloķēt SSO telemetrijas sistēmas darbību).”

 

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzini vairāk