Tarifu kalkulators (spēkā līdz 31.12.2019.)

Šajā sadaļā varat aprēķināt savu aptuveno maksājumu par dabasgāzi, tajā skaitā sadales pakalpojumu tarifu. Lūdzu, izvēlieties Jums aktuālo kalkulatoru "Mājsaimniecībām" vai "Uzņēmumiem" un aizpildiet norādītos laukus.

 

 

Kas ir mainījies ar 2019. gadu?

Ar 2019. gada 1. janvāri spēkā ir stājušies jaunie dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifi. Tagad maksājumu veido divas daļas – fiksētā un mainīgā. Mājsaimniecībām fiksētā daļa ar PVN izmaksās 2,14 eiro mēnesī. Savukārt tarifa mainīgā daļa jeb maksa par patērēto dabasgāzes apmēru visām patērētāju grupām ir samazinājusies.

 

Kāpēc bija jāmaina tarifs?

AS “Gaso” vienīgais ieņēmumu avots ir sadales sistēmas pakalpojumu tarifs, turklāt uzņēmuma ienākumu un peļņas apjomu regulē valsts. GASO ar sadales pakalpojumu sniegšanu saistītās izmaksas pilnībā netika segtas, jo līdzšinējie tarifi bija apstiprināti pirms 10 gadiem, kad dabasgāzes patēriņš bija par trešdaļu lielāks, bet sadales sistēmā vairāk nekā 90% izmaksu ir fiksētas un nav atkarīgas no patērētā dabasgāzes apjoma.

 

Kur tiek tērēta nauda?

No ieņēmumiem, kas tiek iegūti no tarifiem, GASO katru gadu veic investīcijas vairāk nekā 5200 km garā gāzesvadu tīkla uzturēšanā un atjaunošanā, lai garantētu gāzes sadales sistēmas drošu un nepārtrauktu darbību. Katru gadu gāzesvadu drošībā, atjaunošanā, profilaksē un arī dažu jaunu gāzesvadu izbūvē GASO investē aptuveni 10 miljonus eiro. 

 

Kāpēc ir divi GASO info tālruņi?

Maksu par zvanu uz Klientu apkalpošanas centra informatīvo tālruni 155 nosaka klienta izvēlētais sakaru operators, un GASO šīs klienta izmaksas ietekmēt nevar. Lai samazinātu neērtības telefoniski noskaidrot aktuālos jautājumus par dabasgāzes sadales tarifiem, atklāts jauns informatīvais tālrunis 67369938, kas izmaksu ziņā atbilst parastam analogās sistēmas tālrunim.

 

 

 

 

 

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzini vairāk