Gatis Skrebelis: Mērnieks un senās mūzikas izpildītājs gāzenieku pulkā

Dzirdot senās mūzikas dziedājumu atbalsis gadsimtiem senu dievnamu velvēs, reti kam ienāktu prātā doma, ka viens no izpildītājiem pārstāv kuplo gāzenieku saimi. Tomēr tā ir patiesība ģeodēzijas inženiera, sertificēta mērnieka un arī senās mūzikas izpildītāja Gata Skrebeļa gadījumā.

Gatis ir daļa no GASO pulka jau vairāk kā piecus gadus, un viņa amats ir savā ziņā unikāls. Pirms Gata vakances izsludināšanas, uzņēmumā vēsturiski šāds amats iepriekš nebija bijis. Vēl vairāk – arī šobrīd Gatis ir vienīgais ģeodēzijas inženieris uzņēmumā.

Arī Gata vaļasprieks ir gana neparasts, varbūt pat unikāls: tā ir a cappella dziedāšana, kur gadu gaitā izmēģināti spēki dažādos laikos tapušu skaņdarbu izpildīšanā. Kopā ar domubiedriem no kolektīva “Procesā”, kuras dalībnieks Gatis ir kopš tā dibināšanas, dziedātas gan modernas dziesmas, gan latviešu tautasdziesmas dažādās apdarēs, gan arī senā mūzika – skaņdarbi, kas tapuši viduslaikos.

Lai arī kolektīvs galvenokārt dzied savam priekam, ir sanācis uzstāties arī publiski - kultūras centros, dievnamos, Vispārējo Latviešu dziesmu un deju svētku pasākumos. 2022. gada septembrī iznācis uzstāties pat Itālijā – Trevīzo pilsētas katedrālē, kur nodziedāts sarežģīts viduslaiku skaņdarbs, kura ilgus gadsimtus zudušo nošu kopiju kolektīva vadītājs pārvedis no radinieku apciemojuma Trevīzo. Gatim un viņa kolēģiem senās mūzikas izpildīšana ir sava veida izaicinājums prasmei, meistarībai un spējai mācīties ko jaunu – neparastu un bieži vien arī sarežģītu.

Savukārt, darbs gāzapgādē Gati iedvesmo, tajā viņam patīk būt radošam – veidot pārredzamu un labi strukturētu sistēmu, kurā būtu viegli orientēties ne tikai viņam pašam, bet arī kolēģiem. Par to viņš saņem daudzus atzinības vārdus, lai gan dažkārt tos “atšķaida” arī pa kripatiņai koleģiālas kritikas. Jebkurā gadījumā Gatis nevēlas būt neaizstājams – viņa mērķis ir būt noderīgam GASO un dot savu ieguldījumu kopīgo uzdevumu risināšanā.

Atpakaļ