GASO cilvēkstāsti

 

15Mai

  Māris Krievelis: spēkavīru čempions gāzenieku pulkā

Māris labāk nekā daudzi cita zina, ka gāzenieka darbs var būt ne tikai profesionāli, bet arī fiziski izaicinošs. Bieži tas ir darbs īstiem spēkavīriem, kur ne tikai “iesildīt”, bet krietni “izvingrināt” muskuļus. Māris jau septīto gadus strādā GASO Ogres iecirknī par...

 

14Apr

  Rihards Puķītis: gāzes meistars un volejbola treneris

Daugavpils iecirkņa meistars un profesionāls volejbolists Rihards Puķītis jau desmit gadus strādā gāzapgādes jomā, kur paguvis izmēģināt dažādus darbus: sākot no atslēdznieka-autovadītāja darba Jēkabpilī un beidzot ar meistara amatu Daugavpilī.

 

13Mar

  Antonijs Japins: Tautas daiļamata meistars gāzenieku pulkā

Antonijs Japins no Daugavpils iecirkņa ir meistars dubultā – gan meistara amatā avārijas dienestā, gan meistara godā tautas lietišķās mākslas jomā! Gandrīz 42 gadi gāzenieku saimē ir tikai mazliet ilgāks laiks par viņa klūgu pinēja stāžu – 35 gadiem.

 

13Feb

  Cilvēks “divi vienā”: Cēsu gāzenieks ar zemkopja dvēseli

Aigars Artemovičs veiksmīgi savieno divus arodus. GASO viņš ir Cēsu iecirkņa vecākais meistars, bet mājās – lauksaimnieks un mājputnu audzētājs. Ar vistām un tītariem viņš tiek galā tikpat veikli kā ar gāzesvadiem. Arī kolēģi labprāt nogaršo viņa putnu “saražotās”...

 

16Jan

  Virgu ģimene – trīs sportiski Liepājas gāzenieki

Trīs sportiski liepājnieki – tēvs Ēriks, dēli Edgars un Aigars Virgas – strādā kopā, GASO. Starp citu, nu jau kādu laiku Aigars ir sava tēva priekšnieks. Ēriks lepojas arī ar Edgaru, kurš no darba brīvajā laikā dienē Zemessardzē – viņš ir sapieris.

 

13Dec

  Jānis Raģelis – atslēdznieks un…Ziemassvētku vecītis

Kolēģi jau ir pieraduši pie šādas “tautas zīmes” – ik rudeni Jānis Raģelis atlaiž bārdu, bet janvārī to nodzen. Bet ne modes un stila pēc. Katra gada nogalē Jānis pārvēršas par Ziemassvētku vecīti, lai sagādātu priekus daudziem bērniem. Tas viss amatu savienošanas...

 

21Nov

  Kristians Uļjanovs: Gāzenieks - mākslinieks

Katrs, kurš paiet garām GASO Jelgavas iecirknim, jo īpaši gadskārtu svētku laikā, pamanīs, ka teritoriju katrreiz rotā kāda tematiska instalācija, vides objekti vai kādas citas radošas izpausmes, kas papildina svētku sajūtu gan GASO darbiniekiem, gan klientiem.

 

14Nov

  Jumiķu ģimene: Jau pieci gāzenieki. Turpinājums sekos…

Vien divus gadus pēc dabasgāzes ienākšanas Latvijā, 1964. gadā, aizsākās Alfona Jumiķa darba gaitu vēsture gāzes nozarē. Alfona meitai Beatrisei Zeilai no agras bērnības ļoti patika viesoties tēta darbā, tāpēc nevienu nepārsteidza, ka 1993. gadā viņa kļuva par Alfona vadītā...

 

07Nov

  Liktenīgā bilde. No nejauša viesa līdz Cēsu iecirkņa vadītāja amatam

1983. gada decembris. Cēsīs ir lieli svētki - par godu gāzesvadu izbūvei un dabasgāzes saņemšanai pilsētā. Uz melnbaltā foto kopā ar savu mammu, gāzes uzņēmuma galveno inženierei Hildu Dzedoni, redzams arī 10-gadīgais Gints Dzedonis.

 

31Okt

  Kralliši - ģimene ar gāzenieku tradīcijām!

Krallišu ģimenes gāzes stāsts sākās 1962. gadā, kad Bruno Krallišs uzsāka darbu uzņēmumā kā atslēdznieks. Jau pēc gada par gāzenieku kļuva arī Bruno jaunākais brālis Henriks, kurš paralēli darbam ieguva izglītību gāzes jomā.

 

24Okt

  Upānu ģimene - gāzenieki trijās paaudzēs

Atsevišķi uzvārdi starp GASO darbiniekiem uzskatāmi atkārtojas. Viens no tiem ir Upāni! Stāsts sākas ar Bruno Upānu, kurš sāka strādāt gāzes nozarē pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados.

 

12Okt

  Sanita un Sandra – dvīnes un kolēģes

GASO ir ģimenēm draudzīgs uzņēmums, ne velti šeit strādā tik daudz ģimeņu vienuviet. Arī abas dvīņumāsas Sanita Siliņa un Sandra Damberga jau sen ir kolēģes. Starp citu, kolēģi, kas māsas redz retāk, jauc viņas vēl joprojām.

 

13Sep

  Andris Gruzdis – “dzelzs pavēlnieks” un tēvs uz pilnu banku

Visu uz maksimumu! Gan darbā, gan ģimenē. Tā var teikt par GASO Ogres iecirkņa metinātāju Andri Gruzdi. Savos 30 gados viņš ir ne tikai daudzbērnu tētis (Andrim ir četri bērni!), bet arī jau daudzkārtējs GASO metināšanas sacensību uzvarētājs.