GASO cilvēkstāsti

 

15Apr

  Ivars Eglītis – Cēsu gāzenieks, makšķernieks un motorlaivu būvnieks

Ne katrs dedzīgs makšķernieks var pats pārbūvēt motorlaivu. Taču viens no GASO speciālistiem – Ivars Eglītis, kurš jau kopš bērnības nododas makšķerēšanas kaislībai, pirms dažiem gadiem kļuva arī par paša rokām pārbūvētas motorlaivas īpašnieku.

 

14Mar

  Gatis Skrebelis: Mērnieks un senās mūzikas izpildītājs gāzenieku pulkā

Dzirdot senās mūzikas dziedājumu atbalsis gadsimtiem senu dievnamu velvēs, reti kam ienāktu prātā doma, ka viens no izpildītājiem pārstāv kuplo gāzenieku saimi. Tomēr tā ir patiesība ģeodēzijas inženiera, sertificēta mērnieka un arī senās mūzikas izpildītāja Gata Skrebeļa...

 

15Feb

  Dmitrijs Ohotskis: Iecirkņa vadītājs, kas izgatavo instrumentus… rūķiem

GASO Jūrmalas iecirkņa vadītājs Dmitrijs Ohotskis pēc izglītības ir siltuma, gāzes un ūdens sistēmu inženieris. Arī viņa hobijs liekas diezgan tehnisks – viņš izgatavo darba instrumentus, kurus var pielietot praksē. Tikai ne cilvēki bet… rūķi! Jo šie instrumenti ir 12!!!...

 

12Jan

  Valdis Lubgāns – sporta spēļu entuziasts un gāzenieks “nejaušas likumsakarības” dēļ

Jūrmalnieks Valdis Lubgāns ir azartisks it visā – gan dzīvē, gan arī darbā. Jau gandrīz divdesmit gadus viņš ir ne tikai viens no gāzenieku saimes, bet, iespējams, arī pats titulētākais GASO korporatīvo sporta spēļu dalībnieks.

 

13Dec

  Liena Miķelsone: Avārijas zvanu pieņēmēja un Adventes vainagu feja

GASO Avārijas dienesta zvanu pieņēmēja Liena Miķelsone lieliski rod līdzsvaru starp darbu un hobiju. Satraukuma pilnu zvanu pieņemšanas radīto stresu viņa noņem mājās, pinot vainagus. Vasarā – Līgo, ziemā – Adventes svētkiem.

 

08Nov

  Mārtiņš Bērzājs – gāzes inženieris ar velosportista “dzīsliņu”

Riteņbraukšanas sporta entuziasts Mārtiņš Bērzājs no Saldus ar gāzapgādi ir uz “tu” jau divpadsmit gadus. Viņš atzīst, ka ir tikai trīs lietas, bez kurām nu jau dzīvi ir grūti iedomāties – ģimene, darbs gāzes nozarē un velosipēds.

 

13Okt

  Natālija Loite – “uz Tu” ar gāzi, adīšanu, zveju un dārzkopību

GASO Daugavpils iecirkņa klientu administratore Natālija Loite līdztekus darbam gāzapgādē atrod laiku arī ne vienam vien vaļaspriekam – un visi tie ir tik atšķirīgi, daži pat dāmām neraksturīgi!

 

12Sep

  Gunārs Rācenis: riteņbraukšanas čempions gāzenieku pulkā

Pensijas vecums pat lielām uzvarām nav šķērslis – ir pārliecināts GASO inženieris Gunārs Rācenis. Un to viņš pierādīja vienā no spilgtākajiem ikgadējiem Latvijas riteņbraukšanas pasākumiem – Elektrum 33. Vienības braucienā, kas norisinājās šī gada 2.-3. septembrī...

 

14Aug

  Māris Matvejs – gāzenieks ar savu rožu zīmolu

Gāzapgādes jomas jaunpienācējs, cēsnieks Māris Matvejs ir cilvēks ar pats savu rožu šķirnes zīmolu – Raiskuma rozes. Paralēli inženiera amatam viņš jau vairāk nekā desmit gadus audzē šos karaliskos ziedus.

 

17Jūl

  Agris Kazeļņiks – gāzenieks, divkāršs Ginesa rekordists un pieckārtējs Latvijas čempions

Jau teju trīsdesmit gadus gāzapgādē par atslēdznieku strādā Agris Kazeļņiks – viens no visu laiku ievērojamākajiem Latvijas spēkavīriem un īsts gāzes nozares entuziasts. Viņš atceras, ka darbā šajā nozarē nonācis tēva Artūra Kazeļņika, gāzenieka-metinātāja,...

 

15Jūn

  Raivo un Niāra Kapūni: gāzenieki un bitenieki

Raivo un Niāra Kapūni no Bernātiem jau teju trīsdesmit gadus strādā gāzapgādes jomā, un gandrīz tikpat ilgs laiks pavadīts arī kopjot savu arvien augošo bišu dravu. Abas nodarbes ģimenei ir vienlīdz mīļas un svarīgas!

 

15Mai

  Māris Krievelis: spēkavīru čempions gāzenieku pulkā

Māris labāk nekā daudzi cita zina, ka gāzenieka darbs var būt ne tikai profesionāli, bet arī fiziski izaicinošs. Bieži tas ir darbs īstiem spēkavīriem, kur ne tikai “iesildīt”, bet krietni “izvingrināt” muskuļus. Māris jau septīto gadus strādā GASO Ogres iecirknī par...

 

14Apr

  Rihards Puķītis: gāzes meistars un volejbola treneris

Daugavpils iecirkņa meistars un profesionāls volejbolists Rihards Puķītis jau desmit gadus strādā gāzapgādes jomā, kur paguvis izmēģināt dažādus darbus: sākot no atslēdznieka-autovadītāja darba Jēkabpilī un beidzot ar meistara amatu Daugavpilī.

 

13Mar

  Antonijs Japins: Tautas daiļamata meistars gāzenieku pulkā

Antonijs Japins no Daugavpils iecirkņa ir meistars dubultā – gan meistara amatā avārijas dienestā, gan meistara godā tautas lietišķās mākslas jomā! Gandrīz 42 gadi gāzenieku saimē ir tikai mazliet ilgāks laiks par viņa klūgu pinēja stāžu – 35 gadiem.

 

13Feb

  Cilvēks “divi vienā”: Cēsu gāzenieks ar zemkopja dvēseli

Aigars Artemovičs veiksmīgi savieno divus arodus. GASO viņš ir Cēsu iecirkņa vecākais meistars, bet mājās – lauksaimnieks un mājputnu audzētājs. Ar vistām un tītariem viņš tiek galā tikpat veikli kā ar gāzesvadiem. Arī kolēģi labprāt nogaršo viņa putnu “saražotās”...

 

16Jan

  Virgu ģimene – trīs sportiski Liepājas gāzenieki

Trīs sportiski liepājnieki – tēvs Ēriks, dēli Edgars un Aigars Virgas – strādā kopā, GASO. Starp citu, nu jau kādu laiku Aigars ir sava tēva priekšnieks. Ēriks lepojas arī ar Edgaru, kurš no darba brīvajā laikā dienē Zemessardzē – viņš ir sapieris.

 

13Dec

  Jānis Raģelis – atslēdznieks un…Ziemassvētku vecītis

Kolēģi jau ir pieraduši pie šādas “tautas zīmes” – ik rudeni Jānis Raģelis atlaiž bārdu, bet janvārī to nodzen. Bet ne modes un stila pēc. Katra gada nogalē Jānis pārvēršas par Ziemassvētku vecīti, lai sagādātu priekus daudziem bērniem. Tas viss amatu savienošanas...

 

21Nov

  Kristians Uļjanovs: Gāzenieks - mākslinieks

Katrs, kurš paiet garām GASO Jelgavas iecirknim, jo īpaši gadskārtu svētku laikā, pamanīs, ka teritoriju katrreiz rotā kāda tematiska instalācija, vides objekti vai kādas citas radošas izpausmes, kas papildina svētku sajūtu gan GASO darbiniekiem, gan klientiem.

 

14Nov

  Jumiķu ģimene: Jau pieci gāzenieki. Turpinājums sekos…

Vien divus gadus pēc dabasgāzes ienākšanas Latvijā, 1964. gadā, aizsākās Alfona Jumiķa darba gaitu vēsture gāzes nozarē. Alfona meitai Beatrisei Zeilai no agras bērnības ļoti patika viesoties tēta darbā, tāpēc nevienu nepārsteidza, ka 1993. gadā viņa kļuva par Alfona vadītā...

 

07Nov

  Liktenīgā bilde. No nejauša viesa līdz Cēsu iecirkņa vadītāja amatam

1983. gada decembris. Cēsīs ir lieli svētki - par godu gāzesvadu izbūvei un dabasgāzes saņemšanai pilsētā. Uz melnbaltā foto kopā ar savu mammu, gāzes uzņēmuma galveno inženierei Hildu Dzedoni, redzams arī 10-gadīgais Gints Dzedonis.

 

31Okt

  Kralliši - ģimene ar gāzenieku tradīcijām!

Krallišu ģimenes gāzes stāsts sākās 1962. gadā, kad Bruno Krallišs uzsāka darbu uzņēmumā kā atslēdznieks. Jau pēc gada par gāzenieku kļuva arī Bruno jaunākais brālis Henriks, kurš paralēli darbam ieguva izglītību gāzes jomā.

 

24Okt

  Upānu ģimene - gāzenieki trijās paaudzēs

Atsevišķi uzvārdi starp GASO darbiniekiem uzskatāmi atkārtojas. Viens no tiem ir Upāni! Stāsts sākas ar Bruno Upānu, kurš sāka strādāt gāzes nozarē pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados.

 

12Okt

  Sanita un Sandra – dvīnes un kolēģes

GASO ir ģimenēm draudzīgs uzņēmums, ne velti šeit strādā tik daudz ģimeņu vienuviet. Arī abas dvīņumāsas Sanita Siliņa un Sandra Damberga jau sen ir kolēģes. Starp citu, kolēģi, kas māsas redz retāk, jauc viņas vēl joprojām.

 

13Sep

  Andris Gruzdis – “dzelzs pavēlnieks” un tēvs uz pilnu banku

Visu uz maksimumu! Gan darbā, gan ģimenē. Tā var teikt par GASO Ogres iecirkņa metinātāju Andri Gruzdi. Savos 30 gados viņš ir ne tikai daudzbērnu tētis (Andrim ir četri bērni!), bet arī jau daudzkārtējs GASO metināšanas sacensību uzvarētājs.