Kristians Uļjanovs: Gāzenieks - mākslinieks

Katrs, kurš paiet garām GASO Jelgavas iecirknim, jo īpaši gadskārtu svētku laikā, pamanīs, ka teritoriju katrreiz rotā kāda tematiska instalācija, vides objekti vai kādas citas radošas izpausmes. Tas papildina svētku sajūtu gan GASO darbiniekiem, gan klientiem.

Kompozīciju autors ir Kristians Uļjanovs. Pirms četriem gadiem, atsaucoties uz remontstrādnieka vakances sludinājumu, viņš uzsāka darba gaitas GASO. Pēc Kristiana teiktā, viņš savu izvēli nenožēlo – Jelgavas iecirkņa kolektīvs esot “superīgs”.

Veicot ikdienas darba pienākumus, Kristians pamanīja, ka iecirkņa teritorijā ir neaizpildītas platības. Savukārt pēc veiktajiem remonta darbiem, kuros viņš tostarp arī ir iesaistīts, paliek pāri daudz dažādu atgriezumu un utilizējamo materiālu. Tieši tā Kristianam radās ideja `pārvērst atkritumus mākslā`.

Interesanti, ka iepriekš Kristians nekādā veidā radoši nav izpaudies, viņa mākslinieciskais talants atklājies tieši GASO (lai nebūtu pārpratumu, jāpiemin, ka instalācijas Kristians veido no darba brīvajā laikā). Viņam ir arī sekotāji un atbalsta komanda – kolēģes, kas palīdz darbus noformēt un izvietot teritorijā. Īpašu gandarījumu visiem rada apziņa, ka, dodot nevajadzīgiem priekšmetiem otru dzīvi, tiek sargāta apkārtēja vide.

Kristiana pūles novērtēja arī Jelgavas pašvaldība. 2018. gadā Jelgavas iecirknis uzvarēja konkursa „Sakoptākais pilsētvides objekts Jelgavā 2018” nominācijā „Sakoptākais uzņēmums”.  

Jelgavas GASO iecirkņa kolektīvs ļoti lepojas ar tik radošu kolēģi un sava starpā Kristianu sauc par Jelgavas iecirkņa `sētas direktoru`.

Atpakaļ