Enerģētikas aktualitātes

 

13Mar

  Eiropā varētu ieviest kodolenerģijas tehnoloģiju subsīdijas

Eiropas Savienībā (ES) nākotnē varētu ieviest kodolenerģijas tehnoloģiju – lielo un mazo kodostaciju būvniecības un darbināšanas – atbalsta subsīdijas gan privātiem, gan valsts uzņēmumiem. Jo ne tikai vējš, saule un ūdens, bet arī kodolenerģija stimulē pāreju uz...

 

06Mar

  Sāk lieljaudas zemūdens elektrības starpsavienojuma starp Franciju un Īriju būvi

2023. gada beigās starp Franciju un Īriju uzsākta augstsprieguma zemūdens kabeļa “Ķeltu starpsavienojums”, kas spēs nodrošināt ar elektrību 450 000 mājsaimniecības un palielināt Īrijas energoapgādes drošību, būvniecība.

 

28Feb

  Vācija gatava 20 miljardus eiro vērta ūdeņraža piegādes tīkla būvei

Vācija jau 2024. gada sākumā ir gatava uzsākt ap 20 miljardiem eiro vērtā un 9700 km garā ūdeņraža piegādes tīkla, kas no ziemeļiem uz dienvidiem stiepsies cauri visai valstij, izveidi.

 

21Feb

  ES pirmie mazas jaudas kodolreaktori uzsāks darbu jau pirms 2030. gada, paredz ASV

ASV plāno jau līdz šīs desmitgades beigām izveidot Eiropā pirmo mazas jaudas modulāro kodolreaktoru – inovatīvu mini kodolstaciju, kas pakāpeniski varētu aizstāt Eiropas centrālajā daļā vēl tik populārās “netīrās” ogļu elektrostacijas.

 

14Feb

  Liels izaicinājums Eiropai – padarīt “zaļākas” vecās centralizētās siltumapgādes sistēmas

Eiropas Savienība (ES) ir gatava uz radikālu rīcību, jo “netīrās” ogles un brūnogles vēl arvien ieņem nozīmīgu vietu daudzu dalībvalstu un īpaši lielo pilsētu centralizētajā siltumapgādē (CSA).

 

07Feb

  Eiropas “zaļās” enerģijas mērķis 2030. gadam “pakāpjas” līdz 42,5%

Eiropas “zaļās” enerģijas izmantošanas atbalsts kļūst arvien spēcīgāks. Par to liecina fakts, ka ES tiesiski saistošais “zaļās” enerģijas mērķis 2030. gadam “pakāpies” līdz vēsturiski augstākajai atzīmei – 42,5%.

 

31Jan

  Polijā vēlas izveidot enerģijas pārejas ministriju

Polija varētu kļūt par pirmo Eiropas Savienības (ES) valsti, kurā ne tikai enerģētikas sektoram kopumā, bet arī enerģijas pārejai no fosilajiem, “netīrajiem” energoresursiem uz “zaļo” un ilgtspējīgo enerģiju atvēlēta sava atsevišķa ministrija. Ar šādu paziņojumu 2023....

 

24Jan

  Eiropas gāzes cena gada laikā kritusies gandrīz desmitkārtīgi

2023. gada vasaras beigas Eiropas gāzes tirgū ienāca ar sen gaidītu ziņu: salīdzinot ar aizvadīto gadu, dabasgāzes cenas reģionā bija nokritušās gandrīz desmitkārtīgi – no 300 līdz 35 eiro (EUR) par megavatstundu (MWh).

 

17Jan

  Itālija vēlas kļūt par visas ES enerģētikas centru, prezentē “Āfrikas trumpi”

Itālija vēlas kļūt ne tikai par Vidusjūras baseina valstu, bet arī visas Eiropas enerģētikas centru, pateicoties valdības izstrādātajam “Matei plānam”, kas paredz produktīvu un intensīvu sadarbību ar Āfrikas valstīm dažādās enerģētikas attīstības jomās vismaz...

 

10Jan

  “Pozitīvās enerģijas apkaimes” palīdzēs ES pārvarēt nākotnes enerģijas krīzes

Pozitīvās enerģijas apkaimes (PEA) – jauns jēdziens Eiropas enerģētikā – varētu kļūt par risinājumu nākotnes enerģijas krīzēm, kā arī palīgu pārejai uz plašāku “zaļās” un izkliedētās enerģijas izmantošanu Eiropas Savienības (ES) valstu pašvaldībās, īpaši...

 

03Jan

  Briti dod “zaļo gaismu” vienam no retajiem naftas un gāzes ieguves projektiem Ziemeļjūrā

Pēc ilgiem protestiem un politisko “šķēpu laušanas” Lielbritānijas valdība pērnā gada rudenī deva “zaļo gaismu” vienam no retajiem jaunajiem gāzes un naftas ieguves projektiem Ziemeļjūrā – Rozbankas ogļūdeņražu iegulu komerciālai izstrādei.

 

27Dec

  Vācijā uzsāk 10 miljardus eiro vērtā ziemeļu-dienvidu starpsavienojuma būvi

Pēc vairāk nekā desmit gadu ilgas kavēšanās Vācija beidzot sākusi būvēt ļoti svarīgu augstsprieguma elektropārvades starpsavienojumu, lai apgādātu industrializētos valsts dienvidu reģionus ar ziemeļos saražoto “vēja elektrību”.