Enerģētikas aktualitātes

 

19Jūn

  19 ES kompānijas kopā iegādāsies iespaidīgu dabasgāzes apjomu

Šobrīd, kad gāzes iepirkumi atsevišķām Eiropas kompānijām var būt sarežģīti un grūti noslēdzami, gāzes tirgus novitāte – vienots iepirkums vairākiem klientiem no dažādām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, palīdz šo problēmu risināšanā.

 

12Jūn

  Organiski savienojumi var aizstāt kobaltu eiropiešu baterijās

Retzemju metālu, kas palīdz zaļināt enerģētiku, Eiropā ir ļoti maz, bet tie ir vajadzīgi visur – sākot no ikdienas elektriskajām iekārtām, un beidzot ar e-auto akumulatoriem. Lai risinātu šo problēmu, zinātnieki piedāvā dažus no retzemju metāliem aizstāt ar “pašu...

 

05Jūn

  Katara vēlas ES LNG tirgū “pabīdīt malā” ASV

Globālais sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) smagsvars Katara nākotnē vēlas ne tikai nostiprināt savas pozīcijas Eiropas Savienības (ES) gāzes tirgū, bet arī “pabīdīt malā” citus lielos spēlētājus – konkrēti, ASV. Turklāt jau tagad ASV un Katara ir vadošie LNG...

 

29Mai

  Eiropā liegs ievest Ķīnas saules paneļus, kuru ražošanai izmantots piespiedu darbs

Ķīna - pasaules lielākais zaļo tehnoloģiju ražotājs, kas lauvas tiesu savas produkcijas eksportē uz Eiropas Savienību (ES), visai drīz var tikt padzīts no šī ienesīgā tirgus. Tas var notikt gadījumā ja Ķīna arī turpmāk zaļo tehnoloģiju, īpaši saules paneļu, ražošanā...

 

22Mai

  Jauns likums aizsargās ES enerģijas patērētājus pret tirgus manipulācijām

Kad elektrības cenas ir augstas, un to samazinājums gadās reti, ikdienas patērētājiem ne tikai tukšojas maciņš, bet arī zūd ticības lielo energokompāniju godīgai attieksmei pret viņiem. Tāpēc šī gada pavasarī tikai pieņemta jauna, pret tirgus manipulācijām vērsta, regula.

 

15Mai

  Eiropas Komisija atvēl 1,2 miljardus eiro Bulgārijas ogļu reģionu “pārstartēšanai”

Bulgārija, kur apmēram puse no elektrības vēl joprojām tiek saražota “netīrajās” ogļu elektrostacijās, saņems 1,2 miljardus eiro no Eiropas Savienības (ES) Taisnīgas pārkārtošanās fonda ogļu reģionu “pārstartēšanai”.

 

08Mai

  Portugāle, Spānija un Francija kopīgi stiprinās Dienvideiropas “enerģijas maģistrāli”

Portugāle, Spānija un Francija vienojušās vēl vairāk stiprināt sakarus elektrības un gāzes starpsavienojumu izbūves jomā, kā arī kopīgu “zaļā” ūdeņraža infrastruktūras projektu īstenošanā.

 

02Mai

  Eiropa un Austrālija izvirzās pasaules “zaļā” ūdeņraža projektu līderos

Eiropa un Austrālija pārliecinoši izvirzījušās pasaules “zaļā” ūdeņraža projektu līderos, par to liecina aizvadītā gada beigās publiskotā Starptautiskās enerģijas aģentūras (IEA) interaktīvā ūdeņraža projektu karte.

 

24Apr

  Eiropas Parlaments atbalsta mazo kodolstaciju aktīvu būvniecību Eiropā

Mazo kodolreaktoru (SMR), kas nākamo divdesmit gadu laikā varētu aizstāt daudzus “netīros” enerģijas avotus – galvenokārt, ogļu stacijas, būvniecība guvusi arī Eiropas Parlamenta (EP) atbalstu. Tas nozīmē, ka šo tehnoloģiju ieviešanai tiks sniegts ne tikai politisks, bet arī...

 

17Apr

  ES biometāna mērķis 35 miljardi kubikmetru uz 2030. gadu – vai nereāls?

Ap 37 miljardiem eiro vērtais plāns ik gadu līdz 2030. gadam saražot 35 miljardus kubikmetru (BCM) biometāna ir gan reāls, gan arī ilgtspējīgs. Tā uzskata apvienotās Eiropas enerģētikas eksperti, tomēr ne visi “zaļās” enerģijas aktīvisti tam piekrīt.

 

10Apr

  Enerģijas izmantošana “pareizā laikā” var ļaut Eiropai ietaupīt 15,5 miljardus eiro gadā

Tikai mainot enerģijas tērēšanas ieradumus vien, Eiropas Savienībā (ES) un Lielbritānijā varētu ietaupīt līdz 15,5 miljardus eiro gadā, kas šobrīd tiek maksāti par elektrību un siltumu.

 

03Apr

  EK sūdz tiesā Poliju par nepamatotu barjeru radīšanu gāzes tirgū

Eiropas Komisija apsūdz Poliju pašmāju gāzes uzglabāšanas likumdošanas radītā nepamatotu izmaksu piemērošanā dabasgāzes pārrobežu tirdzniecībai. Līdz ar to 2023. gada nogalē EK uzsāka tiesvedību pret šo valsti.