Agris Kazeļņiks – gāzenieks, divkāršs Ginesa rekordists un pieckārtējs Latvijas čempions

Jau teju trīsdesmit gadus gāzapgādē par atslēdznieku strādā Agris Kazeļņiks – viens no visu laiku ievērojamākajiem Latvijas spēkavīriem un īsts gāzes nozares entuziasts. Viņš atceras, ka darbā šajā nozarē nonācis tēva Artūra Kazeļņika, gāzenieka-metinātāja, pamudināts. Arī šobrīd GASO Ogres iecirknī strādā vairāki Kazeļņiku dinastijas pārstāvji – Agris pats, viņa brālis Ivars un Ivara dzīvesbiedre Vineta. Ivars arī ir atslēdznieks, bet Vineta – iecirkņa lietvedības sekretāre.

Agris stāsta, ka visa līdzšinējā gāzenieka karjera aizvadīta atslēdznieka-autovadītāja amatā un par augstākiem amatiem viņš īpaši nav domājis – šis darbs šķitis pietiekami interesants un rosinošs, kā arī kopš 2000. gada daudz laika aizņēmuši treniņi un dalība sacensībās.

Gāzes nozare un Agra dzīves galvenais vaļasprieks – spēkavīru sports – dzīvē vienmēr gājuši roku rokā. Agris ir pateicīgs par atbalstu, ko gan agrāk, gan arī tagad spēkavīru treniņu organizācijai Ogrē sniedz GASO vadība. Ogres iecirknī tapis un spēkavīru treniņiem tiek pastāvīgi izmantots pat īpaši aprīkots angārs. Tajā pastāvīgi trenējas ne tikai trīs Ogres iecirkņa spēkavīri – Agris Kazeļņiks, Māris Krievelis un Jāzeps Čeksters, bet regulāri sabrauc arī kolēģi no visas Latvijas un pat citām valstīm.

Agris, kura aktīvā spēkavīra karjera noslēdzās pirms apmēram desmit gadiem, ir divkāršs Ginesa rekordists – 2007. un 2009. gadā viņam izdevās ar  300 kg  smagu stieni uz pleca 20 metrus noskriet 15 un 11 sekundēs! Viņš ir arī vienīgais pieckārtējais Latvijas spēkavīru čempions un daudzkārtējs starptautisku sacensību laureāts.

Profesionālajā dzīvē Agri priecē tas, ka darba vide uzņēmumā kļūst mūsdienīgāka un ērtāk organizēta, kas ļauj labāk koncentrēties darba pienākumu veikšanai un komunikācijai ar klientiem. Arī pats Ogres iecirknis Agrim ir kā otrās mājas. Viņš smej, ka uz savām mājām bieži iznāk aizbraukt vien pārgulēt nakti, jo iecirknī paiet gan darba diena, gan arī liela daļa brīvā laika.

 

Atpakaļ