Andris Gruzdis – “dzelzs pavēlnieks” un tēvs uz pilnu banku

Visu uz maksimumu! Gan darbā, gan ģimenē. Tā var teikt par GASO Ogres iecirkņa metinātāju Andri Gruzdi. Savos 30 gados viņš ir ne tikai daudzbērnu tētis (Andrim ir četri bērni!), bet arī jau daudzkārtējs GASO metināšanas sacensību uzvarētājs.

Savu profesiju Andris izvēlējās mērķtiecīgi. Viņu vienmēr ir vilinājusi metāla apstrādāšana. Tāpēc viņš tehnikumā izvēlējās un apguva mašīnbūves izglītības programmu. Prakses laikā Andris aizrāvās ar metināšanu. Uzzinot no tēva Broņjus, kurš tobrīd strādāja Ogres iecirkņa avārijas dienestā, ka iecirknī ir brīva metinātāja vakance, nolēma pieteikties.
Jāsaka, ka vienlaicīgi ar Andri uz šo vietu pretendēja vēl 13 kandidāti, tomēr neviens no tiem neizturēja pārbaudījumus. Neviens, izņemot Andri. Nu jau 11 gadus viņš nodarbojas ar savu dzīves aicinājumu – metināšanu – un pierāda savu “meistara” līmeni arī profesionāļu cīņās.  

Katru gadu GASO rīko visu Latvijas reģionu iecirkņu metinātāju sacensības. Jau četrus gadus pēc kārtas tieši Andris iegūst godalgotās pirmās vietas. Pats “dzelzs pavēlnieks” saka, ka viņa panākuma atslēga ir darīt visu pēc labākās sirdsapziņas, kā arī nepārtrauktā pilnveidošanās, kas palīdz noturēt kvalitātes latiņu.

Ogres iecirknī Andri vērtē kā cilvēku, kas strādā no visas sirds, visu dara akurāti un prasmīgi. Bet Andris nemaz nedomā gulēt uz lauriem - viņam tieši patīk, ka GASO kvalitātes prasības ir ļoti augstas, tas liek nepārtraukti slīpēt meistarību un apgūt jaunas prasmes.

Jomas lietpratēji par augstas profesionalitātes metinātājiem mēdz teikt: “Viņš “jūt” dzelzi!”.

Atpakaļ