Gunārs Rācenis: riteņbraukšanas čempions gāzenieku pulkā

Pensijas vecums pat lielām uzvarām nav šķērslis – ir pārliecināts GASO inženieris Gunārs Rācenis. Un to viņš pierādīja vienā no spilgtākajiem ikgadējiem Latvijas riteņbraukšanas pasākumiem – Elektrum 33. Vienības braucienā, kas norisinājās šī gada 2.-3. septembrī Siguldā – izcīnot 1. vietu savā vecuma grupā.

Darba gaitas gāzapgādē Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas absolvents Gunārs Rācenis aizsāka 1995. gadā, kad lauksaimniecības nozare Latvijā pārdzīvoja nopietnas pārmaiņas. Par savu izvēli pievienoties gāzenieku pulkam Gunārs saka, ka tas bijis pamatots un izsvērts lēmums, par kura pareizību šaubu viņam nekad nav bijis. Būdams cilvēks ar tehniskām zināšanām un inženiera diplomu kabatā, viņš sāka darbu Saulkrastu gāzes apgādes rajona Avārijas dienesta priekšnieka amatā. Vēlāk, 2000. gadā, ceļš atveda uz Rīgu, Gāzes uzskaites kontroles daļu, un arī šobrīd Gunārs turpina veikt lietotāju patēriņa uzraudzību GASO Tirgus darbības nodrošināšanas departamenta Metroloģijas un kontroles daļā.

Ar savu lielo aizraušanos, riteņbraukšanu, Gunārs ir “uz Tu” vēl daudz senāk nekā ar gāzapgādi. Skolas un augstskolas laikā Gunārs regulāri piedalījās profesionālos velobraucienos, taču pēc tam riteņbraukšana diezgan ilgu laiku palika “otrajā plānā”. Bija citas prioritātes – ģimene, darbs un ikdienas rūpes…  

Taču aizvadītajos piecpadsmit gados velosporta aktivitātes Gunārs ir kompensējis ar uzviju! Viņš regulāri pārstāv GASO Latvijas lielākajās velosacensībās un ir vienīgais no uzņēmuma darbiniekiem, kas plūc laurus 65+ dalībnieku grupā. Šogad vien Gunārs ir piedalījies vairāk nekā 20 sacensībās. Tostarp  ZZK 30. gadu jubilejas sacensībās maijā izcīnīta 2. vieta, bet jūlijā 1. Latvijas čempionātā “Gravel” (brauciens pa grants ceļu) riteņbraukšanā plūkti uzvaras lauri. Tomēr ievērojamākais Gunāra šī gada sasniegums ir 3. septembra Vienības brauciens, kur MTB grupā 44 km distancē izcīnīta 1.vieta!

Atpakaļ