Virgu ģimene – trīs sportiski Liepājas gāzenieki

Trīs sportiski liepājnieki – tēvs Ēriks, dēli Edgars un Aigars Virgas – strādā kopā, GASO. Starp citu, nu jau kādu laiku Aigars ir sava tēva priekšnieks. Ēriks lepojas arī ar Edgaru, kurš no darba brīvajā laikā dienē Zemessardzē – viņš ir sapieris.

Ēriks gāzes nozarē darbu sāka pirms 42 gadiem, 1981. gadā, uzreiz pēc dienesta armijā. Gadu gaitā nācies izmēģināt savus spēkus gan gāzesvadu elektroaizsardzībā un remontu brigādē, gan avārijas dienestā, kur viņš šobrīd strādā par atslēdznieku. Ēriks nav “biroja cilvēks” – viņam patīk vienmēr būt kustībā. Jaunībā viņš nodarbojās ar ūdens motosportu. Sports ir Virgu ģimenes asinīs, jo Ērika dzīvesbiedre ir volejbola trenere. Edgars smejas, ka faktiski abi ar brāli “ir uzauguši sporta zālē”.

 

Aigars, tāpat kā tēvs, sāka strādāt gāzes nozarē visai agrā vecumā – 20 gados – un “no pašas apakšas”, kā viņš pats joko, sākot kā “sētnieka palīgs”. Taču laika gaitā Aigaram izdevies izaugt līdz atslēdzniekam, kontrolierim, kontroles dienesta inženierim un tad – avārijas dienesta meistaram. Viņa gāzenieka stāžs nu jau 14 gadi. Interesanti, ka tagad dēls ir tēva “tiešais priekšnieks”. Nekādas domstarpības un nesaprašanās abu starpā tas nerada, bet ģimenē un draugu lokā gan mēdz Ēriku par šo faktu “pavilkt uz zoba”. Aigars no darba brīvajā laikā nodarbojas ar sportu – sākumā tas bijis volejbols un basketbols, bet tagad viņš biežāk sastopams boksa ringā.

 

Savukārt Edgars par gāzenieku kļuva mazliet vēlāk par brāli – viņa darba stāžs nozarē ir 10 gadi. Augstskolā ieguvis bilancspējīga grāmatveža kvalifikāciju, Edgars gan šajā jomā nekad nav strādājis. Arī pirms nonākšanas gāzeniekos viņš nodarbojies ar tehniskām lietām, tai skaitā bijis sertificēts gāzes iekārtu uzstādītājs un apkopes speciālists. Liepājas iecirknī viņš mērķtiecīgi pieteicies tieši inženiera vakancei un šo darbu ieguvis.

Šobrīd Edgars GASO Liepājas iecirknī faktiski vada divas nodaļas: klientu apkalpošanas un gāzes uzskaites kontroles nodaļu. Bet brīvajā laikā nu jau trīs gadus dienē Zemessardzē. Edgars ir vecākais zemessargs ar specialitāti sapieris. Dienests prasa gan laiku, gan spēku, taču, kā Edgars saka, ieguvums ir tā vērts.

Virgu ģimene labprāt piedalās visos GASO pasākumos – sporta spēlēs un svētkos, atzīstot, ka šie pasākumi ļauj ne tikai saliedēt kolektīvu, radīt patīkamu kopā būšanas sajūtu, bet arī atpūsties kopā ar ģimeni.

 


 

 

Atpakaļ