Guntis Stankevičs – gāzes avārijas dienesta meistars, ūdenslīdējs un suņu sporta entuziasts

Ūdenslīdējs, tāpat kā suņu sports, ir gana reti un pat eksotiski vaļasprieki. Latvijā nav daudz cilvēku, kas aizraujas kaut ar vienu no tiem. Taču GASO avārijas dienesta meistars no Jēkabpils, Guntis Stankevičs, jau daudzus gadus nodarbojas ar abiem.  

Guntis Latvijas gāzenieku saimei pievienojās pirms 13 gadiem, stājoties Jēkabpils iecirkņa Avārijas dienesta atslēdznieka amatā. Šobrīd viņš turpina darbu turpat – Avārijas dienestā, tikai nu jau kā meistars. Aizrautīgs pēc dabas, Guntis ir pastāvīgā kustībā gan darbā, gan arī brīvajā laikā, par ko liecina viņa daudzveidīgie vaļasprieki.

Nopietnākā un ilglaicīgākā Gunta aizraušanās ir niršana, kura 16 gadu laikā kļuvusi par īstu azartu. Viņš ir arī niršanas instruktors, un mēģina ar savu kaislību “aplipināt” draugus. Guntis saka, ka niršana ne tikai ļauj gūt neparastus iespaidus – apskatīt nogrimušus kuģus, lidmašīnas, zemūdens, augu un dzīvnieku valsti, bet arī “pakutināt nervus”, gūt asas izjūtas. Gunta visai iespaidīgais niršanas dziļuma rekords – 57m, tas sasniegts ārzemēs, jūrā Francijas piekrastē. Gunti fascinē viss, kas saistīts ar zemūdens valstību, bet visvairāk atmiņā palikusi tieši dienvidjūru krāšņā un neparastā dzīvnieku un augu pasaule, tās kolorīts un daudzveidība.

Apmēram 9 gadus Guntis aizraujas arī ar suņu sportu. Tas iesākās ar četrkājainā drauga, robežsargu suņa iegādi. Nosacījums bija, ka suni ir jāapmāca, un tā nu abi – suns un saimnieks, sāka savas kopīgās treniņu gaitas. Abiem aiz muguras ir dažādas grūtības pakāpes sacensības gan Latvijā, gan ārvalstīs. Ir bijusi dalība pat starptautiskās militārā biatlona sacensībās. Līdztekus militārās ievirzes suņu sportam, Guntis nu jau gadu ir arī aktīvs zemessargs. Viņš ir priecīgs par uzņēmuma vadības pretimnākšanu, kas ļauj rast laiku ne tikai dalībai ikdienas pasākumos, bet arī ilgākās Zemessardzes mācībās.

Darbā GASO Gunti piesaista ne tikai aktīvā darba ikdiena, grūtību pārvarēšana un jaunu darba uzdevumu risināšana katru dienu, bet arī pavisam ikdienišķa lieta – maiņu darba iespēja. Tā ļauj veltīt vairāk laika ģimenei un aizraujošām brīvā laika aktivitātēm.

Atpakaļ