Dmitrijs Ohotskis: Iecirkņa vadītājs, kas izgatavo instrumentus… rūķiem

GASO Jūrmalas iecirkņa vadītājs Dmitrijs Ohotskis pēc izglītības ir siltuma, gāzes un ūdens sistēmu inženieris. Arī viņa hobijs liekas diezgan tehnisks – viņš izgatavo darba instrumentus, kurus var pielietot praksē. Tikai ne cilvēki bet… rūķi! Jo šie instrumenti ir 12!!! reizes mazāki par oriģināliem.

Darbā gāzapgādē Dmitrijs iestājās 1999.gadā. Viņam kabatā jau bija RTU inženierzinātņu diploms un mehāniķa kvalifikācija. Uzsākot studijas, Dmitrijs plānoja kļūt par aparātbūves inženieri, bet 90-to gadu beigās šāda profila uzņēmumu Latvijā vairs tikpat kā nebija. Tāpēc Dmitrijs pieteicās uz atslēdznieka vakanci Rīgas Avārijas dienestā, bet tad, diezgan strauji, sāka kāpt pa karjeras kāpnēm, nomainot vairākus amatus - meistars, maiņas inženieris, Avārijas dienesta vadītāja vietnieks, dienesta vadītājs. 2012.gadā Dmitrijs, būdams jūrmalnieks,  pārgāja uz Jūrmalas iecirkni, kļūstot par tā vadošo inženieri, bet 2021. – par vadītāju.

Tomēr daudzi kolēģi pat nenojauš, ka dvēselē Dmitrijs ir drīzāk mākslinieks nekā tehniķis. Viņš arī kautrējas par to stāstīt, jo neuzskata šo hobiju par kaut ko svarīgu. Jau pašas pirmās viņa bērnības atmiņas saistās ar rokdarbiem – zīmēšanu, līmēšanu, veidošanu. Vēlāk lietā tika likti instrumenti no vectēva darbarīku kastes strādājot ar koku, plastmasu un metālu. Tā pamazam Dmitrijs nonāca līdz neliela mēroga instrumentu modeļu izgatavošanai. Mērogs pārsvara ir 1:12. Bet galvenais – visi instrumenti ir pielietojami.

 

Ģimene – sieva un trīs bērni – Dmitrija vaļasprieku atbalsta. Viņa sapnis – kādreiz izveidot veselu rotaļu māju, kur mini-instrumenti atrastu savu vietu.

Savukārt, GASO Dmitrijam visvairāk patīk draudzīgais kolektīvs. “Darbs ir sarežģīts, saspringts un atbildīgs. Bez izpalīdzīgiem un draudzīgiem kolēģiem veiksmīgi to padarīt būtu daudz grūtāk”, -   tā Dmitrijs.

 

Atpakaļ