Antonijs Japins: Tautas daiļamata meistars gāzenieku pulkā

Antonijs Japins no Daugavpils iecirkņa ir meistars dubultā – gan meistara amatā avārijas dienestā, gan meistara godā tautas lietišķās mākslas jomā! Gandrīz 42 gadi gāzenieku saimē ir tikai mazliet ilgāks laiks par viņa klūgu pinēja stāžu – 35 gadiem.

Gāzes uzņēmumā Antonijs nokļuva praktiski uzreiz pēc dienesta padomju armijā, 1981. gada vasarā, sava brālēna – tolaik jau esošā gāzenieka – aicināts. Darba gaitas viņš uzsāka kā autovadītājs un ik dienu izvadāja gāzes balonus – “darbs gan grūts, gan atbildīgs!”. Šodienas darbā savukārt viņam patīk dinamiskums, draudzīgais kolektīvs un ikdienas izaicinājumi, kas saistīti ar avārijas dienesta darbu. Darba diena mēdz būt visai saspringta, toties Antonijam ir sava “recepte”, kā saglabāt vēsu prātu stresa situācijās – viņa vaļasprieks.


Lai arī ikdienas darbā daudz kas jāpaveic paša rokām, arī brīvajā laikā Antonijs ir roku darba entuziasts. Kā klūgu virtuozs viņš var izveidot jebko: sākot no pavisam neliela augļu šķīvja vai groziņa līdz lielam, apaļam galdam-bāram (tāds, starp citu, rotā meistara viesistabu). Tieši šobrīd pēc pasūtījuma top vēl viens līdzīgs lielprojekts – pīts galds.

Gadu gaitā klūgu pīšanas vaļasprieks izkonkurējis visus citus – agrāk Antonijs bija arī aktīvs sportists, kopš desmit gadu vecuma aizrāvās ar galda tenisu, savulaik regulāri piedalījās gāzes nozares darbinieku spartakiādēs, tolaik izbraukāta visa Latvija. Tagad līdzās pamatdarbam un klūgu pīšanai palicis vēl tikai viens hobijs, kas paticis jau no bērnības – makšķerēšana.

Gāzenieks, klūgu pinējs, “copmanis” – Antonijaprāt, tieši ar šīm trim lietām un šādā secībā par viņu ir pateikts viss.
Viens no Antonija sapņiem ir sarīkot savu darbu personālizstādi, apkopojot tajā visu skaistāko un vērtīgāko, kas gadu gaitā izlolots un radīts.

 

Atpakaļ