Māris Matvejs – gāzenieks ar savu rožu zīmolu

Gāzapgādes jomas jaunpienācējs, cēsnieks Māris Matvejs ir cilvēks ar pats savu rožu šķirnes zīmolu – Raiskuma rozes. Paralēli inženiera amatam viņš jau vairāk nekā desmit gadus audzē šos karaliskos ziedus.

Māris, kurš savulaik studējis gan ekonomiku un loģistiku, gan arī būvniecību, GASO komandai inženiera amatā pievienojās pirms gada – 2022. gada maijā. Viņš priecājas, ka izdevies izturēt konkursu un nokļūt gāzenieku komandā. Viņš ļoti novērtēja to, ka GASO ir savs Mācību centrs, kur var apgūt darbam gāzapgādes jomā nepieciešamās specifiskās zināšanas.

Aizvadītā gada laikā Mārim ir bijusi iespēja salīdzināt darbu GASO un privātā sektora uzņēmumos, kur viņš darbojies visu līdzšinējo darba mūžu. GASO viņam patīk atsaucīgie kolēģi, kas nekad neliedz padomu un labprāt pieņem “jauniņo” savā vidū. Arī darba režīms ir paredzams, un brīvdienās atliek laiks ģimenei, draugiem un, protams, protams, rozēm! Rozes nav kā “kā slaucamas govis”, tās nevar atstāt “pašplūsmā” uz nedēļu, smejas Māris. Aktīvajā sezonā – pavasarī un vasarā – visu laiku ir nepieciešama kopšana, laistīšana un, protams, apgriešana, lai nepārziedētu.

Matveju ģimenes rožu saimniecība Raiskumā ir mantojums no sievastēva, kurš šo aizraušanos aizsāka 2000–šo gadu sākumā. Te rozēm atvēlēts ap 1000 kvadrātmetru trīs siltumnīcās, kur tiek pavadīta liela daļa brīvā laika, tomēr Māra ģimenes pastāvīgā dzīvesvieta ir Cēsīs.

Līdztekus darbam gāzapgādē un rožu audzēšanai Māris priecājas arī par nelieliem izbraucieniem ar velosipēdu, treniņiem vai ekskursijām kopā ar ģimeni.

Atpakaļ