Cilvēks “divi vienā”: Cēsu gāzenieks ar zemkopja dvēseli

Aigars Artemovičs veiksmīgi savieno divus arodus. GASO viņš ir Cēsu iecirkņa vecākais meistars, bet mājās – lauksaimnieks un mājputnu audzētājs. Ar vistām un tītariem viņš tiek galā tikpat veikli kā ar gāzesvadiem. Arī kolēģi labprāt nogaršo viņa putnu “saražotās” ekoloģiskās olas.

Par nonākšanu gāzenieku rindās pirms 20 gadiem Aigars min, ka tas sanācis pavisam nejauši. Kolēģis, kurš dzīvojis kaimiņos, uzaicinājis pamēģināt spēkus gāzes nozarē un pieteikties darbam Cēsu iecirknī. Darba gaitas Aigars toreiz uzsāka kā meistars. Pa šiem 20 gadiem viņa amats īpaši nav mainījies, bet darba ikdiena gan krasi atšķiras no tās, kas bija pirms 20 un pat 15 gadiem. Nu, piemēram, gāzesvadu trasējuma kartes, ko agrāk nācās “lielos ruļļos padusē nēsāt līdzi”, tagad aizstāj mazs planšetdators ar visu nepieciešamo informāciju. Jaunās tehnoloģijas ne tikai atvieglo speciālistu ikdienas darba gaitas, bet arī palīdz uzlabot gāzapgādes drošību kopumā, piemēram, laicīgi atklāt “vājos punktus” gāzes sistēmā – stāsta Aigars.

Savā lauku īpašumā Aigaram vienmēr ir ko darīt – jāapstrādā zeme, jāsagādā malka, jābaro un jāapkopj mājputni. Krāšņajā puķu dārzā savukārt saimnieko Aigara sieva Edīte. Aigaru jo īpaši gandarī apziņa, ka darbs savā zemē nes augļus – tīru un ekoloģisku pārtiku. Turklāt paša audzēto mājputnu – vistu un tītaru – dētās olas ir īsts gardums ne tikai viņa ģimenē, bet arī pieprasīts produkts daudziem iecirkņa kolēģiem!

Reizēm savienot abas nodarbes nav nemaz tik viegli, taču atteikties no darba GASO Aigars negrasās. Cēsu iecirkni viņš sauc par savām “otrajām mājām”. Gadiem ejot, arī šeit notiek paaudžu maiņa, vecākie kolēģi aiziet pensijā, viņu vietā nāk jaunie. “Taču pats galvenais – saliedētība, komandas gars un pleca sajūta – tas paliek!” – teic Aigars.

Atpakaļ