GASO aicina izstādē “Auto 2019” apmeklēt ŠKODA ekspozīciju un iepazīties ar CNG auto.

 

CNG (Compressed Natural Gas) ir saspiesta dabasgāze, kuru izmanto transportlīdzekļos līdzvērtīgi dīzelim un benzīnam. CNG auto ir aprīkots ar īpašu izsmidzināšanas un uzglabāšanas sistēmu, un auto dzinēju darbina saspiesta dabasgāze, bet kad tā beigusies, tiek izmantots benzīns.

CNG auto ir ekonomisks, drošs un videi draudzīgs transports - slāpekļa dioksīda izmeši dabasgāzei ir par 96% mazāk nekā dīzelim un par 67% mazāk nekā benzīnam, bet oglekļa dioksīdi – attiecīgi par 23% un 35 % mazāk!

Eiropā strauji pieaug reģistrēto CNG auto skaits un ievērojami palielinās CNG uzpildes staciju tīkls, kas būtiski uzlabo ar CNG darbināmo auto reģionālo mobilitāti. Eiroparlamenta direktīvā “Par alternatīvo degvielu infrastruktūru ieviešanu un attīstību” ir noteikts, ka dalībvalstīm līdz 2025. gada 31. decembrim, ir jānodrošina, ka CNG uzpildes stacijām ir jābūt izvietotām aptuveni ik pa 150 kilometriem TENT tīklu ceļos.

Lai gan fakti rāda, ka CNG ir ekonomiski izdevīga un ērti lietojama, CNG infrastruktūra tikai šobrīd sāk attīstīties – pagaidām vienīgā, publiski pieejamā CNG uzpildes stacija ir Jēkabpilī, degvielas uzpildes staciju tīklā “Virši”. 

 

Lielākajā auto izstādē Baltijā “Auto 2019”, Ķīpsalā no 12. līdz 14. aprīlim, “ŠKODA” ekspozīcijā būs iespēja apskatīt ar CNG aprīkotu automašīnu, kā arī pie speciālistiem uzzināt šāda auto priekšrocības un tehniskos rādītājus. 

Latvijā jaunas CNG auto piedāvā ne tikai ŠKODA, bet visi lielākie autoražotāji. Attīstoties nozarei, var prognozēt, ka auto tirgotāji sāks piedāvāt arī lietotas, dažādas klases CNG automašīnas. Jaunas un lietotas CNG auto ļoti veiksmīgi varētu izmantot ne tikai privātais sektors, bet arī taksometru parki, preču pārvadājumu kompānijas, pasts, komunālo pakalpojumu uzņēmumi, sabiedrisko autobusu parki  un lauksaimniecības autotransporta sektors.

 

2006. gadā Latvijas Gāze uzsāka un GASO turpina CNG automašīnu ekspluatāciju uzņēmuma vajadzībām.  GASO autoparkā šobrīd ir 59 dažādas klases CNG automašīnas. Mūsu uzņēmums ir reāls piemērs tam, kā ekonomiski izmantot līdzekļus un nepiesārņot vidi.

GASO speciālisti ir gatavi sniegt visu nepieciešamo tehnisko un konsultatīvo atbalstu komersantiem, kuri nākotnē vēlētos attīstīt savu CNG automašīnu autoparku.

 

Kontaktinformācija: [email protected]

 

Foto: ŠKODA Latvija

 

 

 

 

 

 

Atpakaļ