Iedzīvotājiem liela interese par jaunajiem dabasgāzes sadales tarifiem

Vairāk nekā 16 tūkstoši klientu izmantojuši informatīvo dabasgāzes sadales tarifu salīdzināšanas kalkulatoru mājsaimniecībām un juridiskajiem klientiem, ko klientu ērtībām izstrādājis dabasgāzes sadales operators AS “Gaso”.

 

Kā vēstīts, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir apstiprinājusi AS “Gaso” iesniegto dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifa projektu, kas paredz ieviest fiksētu maksu par pieslēgumu atbilstoši pieslēguma atļautajai slodzei neatkarīgi no dabasgāzes patēriņa apjoma. Jaunie tarifi stāsies spēkā 2019. gada 1. janvārī.

 

AS “Gaso” klientu ērtībām ir izstrādājis  informatīvu pašreiz spēkā esošo un jauno – dabasgāzes sadales sistēmas pakaklpojumu tarifu salīdzināšanas kalkulatoru. Gan mājsaimniecībām, gan juridiskajiem klientiem paredzētais kalkulators izvietots uzņēmuma mājaslapā gaso.lv līdztekus informācijai par Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apstiprināto sadales tarifu projektu.

 

Pēdējās nedēļas laikā kalkulatoru izmantojuši ap 4500 klientu. Savukārt kopš kalkulatora izveides to ir izmantojuši vairāk nekā 16600 klientu, lai uzzinātu, kā nākamgad mainīsies viena no gāzes rēķinu veidojošajā komponentēm – dabasgāzes sadales tarifi. Vairāk nekā 10 tūkstoši klientu arī iepazinušies ar “Gaso” mājaslapā pieejamo informāciju par spēkā esošajiem un jaunajiem sadales tarifiem, kas atrodama sadaļā “Tarifi”.

 

Kalkulators palīdz īsā laikā indikatīvi noskaidrot, kā nākamgad varētu mainīties gāzes rēķinā iekļautā sadales komponente. Iedzīvotājiem ir nodrošināta iespēja ātri un vienkārši modelēt gaidāmās izmaiņas, norādot dabasgāzes patēriņu un skaitītāja maksimālo atļauto slodzi.

 

AS “Gaso” ir vienīgais dabasgāzes sadales sistēmas operators Latvijā, kas nodrošina dabasgāzes piegādi no pārvades sistēmas līdz gala patērētājiem. Uzņēmums nodrošina sadales infrastruktūras attīstību, dabasgāzes pieslēgumu izbūvi, sistēmas ekspluatāciju un dabasgāzes uzskaiti, kā arī avārijas dienesta darbību. Akciju sabiedrība “Gaso” ir dibināta 2017. gada 22. novembrī, nodalot no akciju sabiedrības “Latvijas Gāze” sadales sistēmas darbību un izpildot Eiropas Savienības un valsts prasības par dabasgāzes sadales sistēmas neatkarības nodrošināšanu. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir “Latvijas Gāze”, AS “Gaso” ir pilnībā regulēts uzņēmums un darbojas tikai Latvijas teritorijā.

 

Atpakaļ