GASO aicina gāzes skaitītāja rādījumus ziņot nevis zvanot, bet klientu portālā vai sūtot SMS

Ņemot vērā, ka dabasgāzes cenas pieauguma kompensācijas saņemšanai šobrīd nepieciešams iesniegt skaitītāju rādījumus katru mēnesi, ir vairākkārt pieaudzis zvanu skaits AS “Gaso” Klientu apkalpošanas centrā.

Kaut arī vairākumam dabasgāzes lietotāju ir pieejams gan internets, gan mobilie telefoni un viņi tos prot lietot, daudzi turpina paziņot skaitītāju rādījumus “pa vecam” – zvanot uz GASO informatīvajiem tālruņiem 155 un 67369938. Tāpēc nepieciešamība ziņot rādījumus katru mēnesi rada pārslodzi GASO Klientu apkalpošanas centrā. Neskatoties uz telefonoperatoru skaita palielināšanu, piesaistot atbildēšanai uz telefonzvaniem dažādus GASO speciālistus no reģionālajiem iecirkņiem, atbildes gaidīšanas laiks joprojām mēdz būt lielāks nekā ierasti.

GASO aicina dabasgāzes lietotājus izmantot daudz ātrākus un vienkāršākus skaitītāja ziņošanas veidus - GASO klientu portālu mans.gaso.lv vai sūtīt SMS uz tālruni 155. Tas neprasīs vairāk par dažām minūtēm un dos iespēju gados vecākiem cilvēkiem, kuriem nav pieejams internets vai nepietiek iemaņu īsziņu rakstīšanā, sazvanīt GASO, lai nodotu skaitītāju rādījumus.

Instrukcija par datu nosūtīšanu ar SMS var atrast GASO klientu portālā: https://www.gaso.lv/skaititaja-radijumu-pazinosana

Kā zināms, valdība ir lēmusi par dabasgāzes cenas pieauguma kompensāciju iedzīvotājiem ar dabasgāzes gada patēriņu virs 250 m3. Kompensācijas tiks piemērotas par periodu no 2022. gada janvāra līdz aprīļa beigām. Mājsaimniecībām valsts atbalstam nav jāpiesakās, samazinātā maksa tiks iekļauta norēķinu dokumentos automātiski atbilstoši valsts noteiktajam apmēram. Bet jāņem vērā, ka atbalsta piešķiršanas periodā skaitītāju rādījumi būs jāiesniedz katru mēnesi no 16. datuma līdz nākamā mēneša pirmajai darba dienai, tai skaitā janvārī. Sadales sistēmas operators GASO papildus var veikt gazificēto objektu fizisku apsekošanu un pārbaudīt skaitītāja rādījumus. Konstatējot, ka rādījumi ir sniegti nepatiesi, valsts atbalsts netiks piemērots.

 

Atpakaļ