Pielietojums un priekšrocības

Apkure

Kādēļ apkurē izvēlēties dabasgāzi?

ĒRTI

  • Dabasgāzes piegāde un izmantošana notiek automātiski – lietotāja uzdevums ir tikai apkures režīma iestatīšana, atkarībā no diennakts stundas, āra gaisa temperatūras un vēlamā komforta līmeņa.
  • Dabasgāzes iekārtas ir kompaktas un nav vajadzīga telpa kurināmā uzglabāšanai.
  • Dabasgāzes apkures sistēmu iespējams uzstādīt gan jaunbūvēs, gan esošās mājās, gan dzīvokļos.
  • Dabasgāzi var izmantot arī ūdens sildīšanai, kamīna kurināšanai,  transportā (iespējama arī uzpilde  mājās) un citām vajadzībām.
  • Klientu ērtībai ir pieejams Mans GASO un kontaktu centrs.
  • Ir iespēja izvēlēties sev izdevīgāko dabasgāzes tirgotāju.

DROŠI

DRAUDZĪGI VIDEI

  • Videi draudzīgākais no apkures veidiem, salīdzinot ar biomasu un citiem fosilajiem kurināmajiem.
  • Gāzes apkures iekārtas cena ir līdzvērtīga malkas katla cenai.
  • Uzstādīšanas izmaksas mazākas salīdzinājumā ar granulu apkures un malkas apkures katliem.
  • Dabasgāze tiek transportēta pa cauruļvadiem, tās piegādes laikā netiek radīts papildu piesārņojums apkārtējai videi.

Dabasgāze ir izmantojama ne vien apkurē, bet arī citām vajadzībām

Plīts

Dabasgāzes ienākšana mājā sniedz iespēju izmantot to dažādiem mērķiem. Viens no ierastākajiem dabasgāzes izmantošanas veidiem ir plīts, ko augstu novērtē jebkurš gardēdis. Dzīvā uguns rada ne viens estētisku gatavot prieku, ber arī sniedz intensīvu un viegli regulējamu karstumu. Dabasgāzes plīts sen vairs nav ierastie četri riņķi – plīts aprīkojums ir savienojams ar elektrisko plīti un piemeklējams katra klienta individuālajām gatavošanas vajadzībām.

Kamīns

Lielisks veids, kā nodrošina omulīgu noskaņu un papildus telpu apsildi, ir dabasgāzes kamīns. Atšķirībā no malkas kamīniem, kuriem nepieciešama malkas sagāde, vieta tās glabāšanai un pelnu tīrīšana, vienīgās rūpes būs dabasgāzes kamīna ieslēgšana un liesmas intensitātes regulēšana ar tālvadības pulti.

Grils

Ja esi maltīšu cienītājs brīvā dabā, lieti noderēs dabasgāzes grils. Salīdzinot ar kokogļu grilu, kura iekurināšanas process var aizņemt ilgāku laiku un tam nepieciešams aizdedzināšanas šķidrums, dabasgāzes grils darbojas momentāni un efektīvi. Dabasgāzes grils deg bez dūmiem un smakas, un tam nav nepieciešami kurināmā krājumi.

Apsildes lampa

Vēlies, lai ātrāk pienāk un vēlāk aiziet vasara? Tas ir iespējams ar dabasgāzes apsildes lampām. Apsildes lampa ir lielisks papildinājums dabasgāzes grilam, kas ļaus baudīt āra gaisu arī vēsākā laikā. Dabasgāzes apsildes lampas ir ērti lietojamas, bet pieslēgums dabasgāzei atbrīvos no rūpēm par sašķidrinātās naftas gāzes balonu sagādi un uzglabāšanu.

Dabasgāze auto uzpildei

Jaunās tehnoloģijas ļauj mājsaimniecībām izmantot dabasgāzi arvien plašāk, arī autotransportā. Saspiestās dabasgāzes (CNG) uzpildes iekārta mājsaimniecības vajadzībām ir kompakta un uzstādāma turpat Tavā īpašumā. Šī iekārta ļaus iegūt individuālu mobilitāti un neatkarību no degvielas mazumtirgotājiem. Turklāt dabasgāzei autotransportā ir mazākais kaitīgo izmešu daudzums, salīdzinot ar citām degvielām.
Šobrīd Latvijā darbojas deviņas publiskās CNG uzpildes stacijas, kā arī daudzi uzņēmumi veidojot jaunu autoparku par labu lemj automašīnām darbināmām ar dabasgāzi un uzpildes izkārtas uzstāda sava uzņēmuma vajadzībām. CNG uzpildes staciju ir iespējams izveidot arī privātām vajadzībām, veicot papildus pieslēgumu privātīpašumā, kuram pieejams dabasgāzes pieslēgums. Papildu informācija - CNG – saspiestā dabas gāze

Elektrības ģenerators

Ar dabasgāzi darbināms elektrības ģenerators ir ekonomiski izdevīgs mājsaimniecībām, kas apkurē izmanto dabasgāzi. Šāds ģenerators kalpo kā elektroenerģijas devējs elektroapgādes pārtraukumu gadījumos. Ar ģeneratora palīdzību iespējams pilnībā nodrošināt dzīvojamajā ēkā izmantojamo elektroierīču – virtuves iekārtu, veļasmašīnas, tējkannas, gludekļa, elektriskā boilera, TV un audio iekārtu, datortehnikas u.c. – darbināšanu.

Mikrokoģenerācija

Ja vēlaties samazināt ēkas kopējās enerģijas izmaksas, izmantojiet kombinētu siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanu jeb koģenerāciju. Tas nozīmē – dabasgāzes vienlaicīgu izmantošanu gan siltuma ražošanā, gan papildus elektrības ražošanu paša vajadzībām vienotā ciklā. Mikrokoģenerācijas iekārta uzlabos energoefektivitāti, palielinās enerģijas piegādes drošību un samazinās kaitīgo izmešu daudzumu atmosfērā. Mikrokoģenerācijas iekārtas pozitīvās puses ir zemas izmaksas, kā arī zems trokšņa un vibrāciju līmenis.

Citas iekārtas

Dabasgāze ir izmantojama arī citiem siltumapgādes risinājumiem piemēram, ir infrasarkanie sildītāji, karstā gaisa pūtēji – āra terasēs, garāžās un ražošanas telpās, kur nepieciešams siltums cilvēku komforta nodrošināšanai. Tāpat arī citās iekārtās, kas paredzētas specifisku ražošanas procesu nodrošināšanai, piemēram stikla kausēšanai, graudu un kafijas pupiņu kaltēšanai, asfaltbetona un cementa ražošanai. Arvien populārāka kļūst dabasgāzes izmantošana arī aukstuma apgādē un dažādos ražošanas procesos.

 

Dabasgāzes iekārtas var ērti kombinēt ar saules enerģijas iekārtām.
Jauno tehnoloģiju risinājumi ir vērsti uz energoefektivitātes palielināšanu, enerģijas piegāžu drošību un pašnodrošinājumu. Tāpat liela nozīme ir atjaunojamo resursu izmantošanai. Veiksmīgākais risinājums, lai sasniegtu šos mērķus, ir pastāvīgā energonesēja – dabasgāzes kombinācija ar saules enerģiju. Papildus siltumenerģijai, kas tiek saražota ar dabasgāzi, var izmantot saules kolektorus, kas ražos siltumenerģiju karstā ūdens sagatavošanai īpaši vasaras mēnešos, galvenās apkures sistēmas atbalstam apkures mēnešos, kā arī iekšējo un ārējo peldbaseinu apsildei visa gada garumā.