Dabasgāzes patērētāji interesējas par pieslēguma jaudas samazināšanu

Reaģējot uz GASO Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā iesniegto dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifa projektu, interesi par pieslēguma atļautās slodzes samazināšanu izrādījuši gan uzņēmumi, gan arī privātpersonas, meklējot iespējas efektivizēt pieslēgumus un tādējādi samazināt gaidāmo izmaksu pieaugumu.

 

“Pēc tikšanās ar Zemnieku Saeimu un Latvijas Siltumuzņēmumu asociāciju nedēļas laikā esam saņēmuši ap 10 iesniegumu no uzņēmumiem. Daļa ir apzinājuši reālo patēriņu un līdz ar to vēlas samazināt pieslēguma līgumā noteikto maksimālo atļauto slodzi, citi vienkārši vēlas uzklausīt mūsu konsultācijas. Aicinām arī citus uzņēmēju organizāciju biedrus būt aktīvākiem patlaban, kamēr norit tarifu projekta izvērtēšanas process, lai nav jāpiedzīvo pārsteigumi, kad jaunie tarifi būs apstiprināti un tiks saņemti pirmie rēķini,” aicina GASO valdes priekšsēdētāja Ilze Pētersone-Godmane.

 

Viņa arī atklāj, ka līdztekus uzņēmumiem uz GASO kontaktu centra tālruni 155 saņemti arī pirmie zvani no privātpersonām, kas ir pētījušas gaidāmās izmaiņas ar GASO mājaslapā pieejamo tarifu salīdzināšanas kalkulatoru un vēlas noskaidrot, kādas ir viņu iespējas samazināt sava dabasgāzes pieslēguma maksimālo atļauto slodzi.

 

Lai mājsaimniecības vienkāršā un saprotamā formā informētu par jaunajiem dabasgāzes sadales tarifiem, uzņēmums izstrādājis infografiku, kurā ar uzskatāmiem piemēriem parādīts, kā mainīsies sadales pakalpojuma komponente kopējā gāzes rēķinā. Izmaiņas rēķinā būs atkarīgas no maksimālās pieslēguma jaudas un dabasgāzes patēriņa apjoma.

 

Kā ziņots, līdz šim dabasgāzes patērētāji tika diferencēti tikai pēc gada patēriņa, taču saskaņā ar jauno dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifa projektu paredzēts ņemt vērā gan klienta patēriņu, gan atļauto slodzi un pieslēguma jaudas izmantošanas efektivitāti. Tarifu projekts paredz ieviest fiksētu maksu par pieslēgumu atbilstoši pieslēguma atļautajai slodzei, vienlaikus samazināt dabasgāzes sadales pakalpojuma tarifa mainīgo daļu par 18 līdz 46%. Mājsaimniecībām ar zemu patēriņu izmaiņu rezultātā kopējā gāzes rēķina summa varētu nedaudz pieaugt.

 

AS “Gaso” ir vienīgais dabasgāzes sadales sistēmas operators Latvijā, kas nodrošina dabasgāzes piegādi no pārvades sistēmas līdz gala patērētājiem. Uzņēmums nodrošina sadales infrastruktūras attīstību, dabasgāzes pieslēgumu izbūvi, sistēmas ekspluatāciju un dabasgāzes uzskaiti, kā arī avārijas dienesta darbību. Akciju sabiedrība “Gaso” ir dibināta 2017. gada 22. novembrī, nodalot no akciju sabiedrības “Latvijas Gāze” sadales sistēmas darbību un izpildot Eiropas Savienības un valsts prasības par dabasgāzes sadales sistēmas neatkarības nodrošināšanu. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir “Latvijas Gāze”, AS “Gaso” ir pilnībā regulēts uzņēmums un darbojas tikai Latvijas teritorijā.

Atpakaļ